اخبار ایران جهان تکنولوژی موبایل ارز طلا

تمامی مطالب وبلاگ طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد

دو برکناري دايي؛ سياسي و سياسي‌تر!

دو برکناري دايي؛ سياسي و سياسي‌تر!


علي دايي شب گذشته در برنامه نود گفت علت برکناري اش از تيم ملي فوتبال ايران عدم مشارکت در کمپين انتخاباتي محمود احمدي نژاد رئيس جمهوري سابق ايران بوده است.


 

به گزارش "ورزش سه"، دایی که البته هرگز زیر بار بازی‌های ضعیف تیم ملی در زمان مربیگری اش نرفته، شب گذشته در یک افشاگری جدید اعلام کرد به دستور مستقیم احمدی نژاد و به دلیل عدم حضور در ستاد تبلیغاتی او از شغل ملی اش برکنار شده است. اگر به خاطر داشته باشید او پس از شکست ایران مقابل عربستان در تهران در مرحله مقدماتی جام جهانی 2010 شغل خود را از دست داد. در آن روز و درحالیکه صدهزار تماشاچی به ورزشگاه آزادی آمده بودند، تیم ایران با وجود برتری 1-0 مقابل عربستان ، بازی را از دست داد و 2-1 مغلوب شد تا هزاران نفر روی سکوها خطاب به دایی فریاد حیاکن رهاکن بدهند . 

دایی که نزدیک به دو سال قبل‌تر از این اخراج به عنوان مربی تیم ملی برگزیده شده بود، در آخرین بازی ملی قبل از انتخابش (به سرمربیگری منصور ابراهیم زاده) توسط تماشاگران تشویق شده بود و درحالیکه حکم سرمربیگری افشین قطبی به وی ابلاغ شده بود؛ به ناگاه به عنوان سرمربی جدید انتخاب شد. این درحالی بود که قطبی از هواداران پرسپولیس در شیراز خداحافظی کرده بود و آماده حضور در رل جدید بود.

جالب اینکه بعدها مشخص شد دخالت مستقیم نهادهای بالادستی(رئیس جمهور وقت) باعث انتخاب دایی شده است . او اما دیشب با رد این شایعه گفت: آقای علی آبادی مرا انتخاب کرد نه احمدی نژاد . 

او که در تیم ملی روزهای موفقی نداشت، در نهایت جای خود را به محمد مایلی کهن و البته افشین قطبی داد که بعد از انتشار بیانیه‌های مایلی کهن، حکم خود را از کفاشیان گرفت. دایی که برای اولین بار برکنار می شد، چندسال بعد دوباره بعد از تکرار مشکلات دوران ملی اش از پرسپولیس هم کنار گذاشته شد و جالب اینکه یکی از خبرنگارها در کنفرانس مطبوعاتی بعد از بازی تراکتور آن بازی را با بازی ایران - عربستان مقایسه کرد که دایی گفت : چنین نیست . 

در نهایت، دیشب علیرضا رحیمی برکناری دایی را به وزیر ورزش نسبت داد؛ چیزی که خوشایند علی دایی هم بود. حالا دایی می‌تواند ادعا کند همیشه برکناری هایش (او دو بار از سمت سرمربی اخراج شده است) سیاسی بوده اند. به خصوص این یکی که نه از سوی مقامات سیاسی که از سمت شخصی به نام سیاسی نشأت گرفته است!

 


+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم شهریور 1393ساعت 11:6  توسط   |